W co powinna inwestować Twoja firma

Gdy firma dobrze prosperuje, rozwija się i zaczyna przynosić dochody pojawiają się pytania w co zainwestować zdobyty w ten sposób kapitał. Istnieje wiele różnorodnych sposobów inwestowania, oto kilka z nich:

  1. Inwestycje w rozwój parku technologicznego, w dodatkowe oferowane klientom usługi lub w nowy produkt, który chcemy wprowadzić na rynek. Są to inwestycje o tyle ryzykowne, że jeśli przedsięwzięcie się nie powiedzie, stracimy je, z drugiej strony jeśli się powiodą firma zyska nową dynamikę.

  2. Inwestycje w złoto – choć w tym przypadku należałoby powiedzieć raczej, że jest to lokata kapitału. Zakup złota to inwestycja długoterminowa,z której zyski możemy mieć dopiero po 10, a nawet 20 lata, z drugiej strony jest to inwestycja pewna. Na złocie w zasadzie trudno jest stracić.

  3. Akcje i obligacje – gra na giełdzie jako indywidualny inwestor lub jako członek funduszy inwestycyjnych daje możliwość szybkich i dużych zysków, z drugiej strony jest o wiele bardziej ryzykowna niż inwestycje w złoto.