Sposoby finansowania Twojej firmy

Pieniądze to ten element prowadzenia działalności gospodarczej, który spędza sen z powiek niejednego młodego, ale i doświadczonego przedsiębiorcy. Skąd brać fundusze na kolejne projekty i rozwój swojej działalności? To naturalnie zależy od tego czym już dysponujesz i na jakim etapie rozwoju jest Twoja firma, ale do najczęstszych źródeł finansowania należą:

Fundusze Unijne – jest wiele różnorodnych programów oferujących wsparcie dla nowo powstałych, ale i rozwijających się firm. Wiele programów zależy od położenia geograficznego przedsiębiorstwa. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie www Funduszy.

Kredyty bankowe – wiele banków oferuje działającym i nowo powstającym firmom różnego rodzaju kredyty. Od standardowych pożyczek, przez kredyty obrotowe po odnawialne linie kredytowe w rachunku bieżącym.

Mecenat, fundusze venture capital – obie instytucje działają na tej samej zasadzie: firma przedstawia swój pomysł na biznes, a osoba indywidualna lub fundusz decydują, czy ten pomysł może okazać się hitem i czy zechcą w niego zainwestować, w zamian za udział w późniejszych zyskach.